Witamy na oficjalnej stronie Marka Gałązki close ×
+
AUTORSONG
Marek Gałązka — AUTORSONG
Wytwórnia : Gałązka rec.

AUTORSONG MAREK GAŁĄZKA


AUTORSONG to album fonograficzny, na którym zamieszczono 12 premierowych, autorskich utworów Marka Gałązki w jego wykonaniu, zaaranżowanych przez Tymona Tymańskiego wraz z ilustracjami Walentyny Szoby do tekstów autora, wg jej projektu jest również okładka wydawnictwa. Współpraca tych artystów miała miejsce podczas realizacji międzynarodowego, interdyscyplinarnego projektu twórców – AUTORSONG, którego autorem jest sam Marek Gałązka. Projekt był realizowany w ramach Norway Grants przy współudziale Euroregionu Niemen przez mazurską Fundację Niewidzialna Ręka W rezultacie oprócz międzynarodowych koncertów singer – songwiriterów i wystaw, które miały miejsce od września 2011 r do stycznia b.r. w Euroregionie Niemen; w Suwałkach i Grodnie doszło do powstania oryginalnego, niesztampowego wydawnictwa fonograficznego. Jego zawartość stanowią piosenki o treściach odnoszących się do współczesnej kondycji człowieka; poszukiwaniu miłości i nieustannej wędrówce.

Koncert finalowy AUTORSONG, Suwalki, 14 stycznia 2012

Piosenki wywodzące się z najlepszej muzycznej tradycji protest songu i hipisowskiego folk-rocka lat 60/70, sposób interpretacji Marka Gałązki odwołujący się do największych twórców nurtu singer-songwriter: Boba Dylana, Neila Younga, Leonarda Cohena, Bruce Springsteena, czy Nicka Cave , nowoczesna produkcja muzyczna Tymona Tymańskiego nawiązująca do rockowych osiągnięć lat 60 i 70; The Band, Crosby Stills, Nash & Young, czy utworów Georga Harrisona, zaskakująca, jakby z chagalowskiego świata, baśniowymi motywami oprawa graficzna białoruskiej artystki Walentyny Szoba, tworzą niezwykłe poetyckie połączenie, które oddaje duchowość i niepokój egzystencjalny, nowych utworów Marka Gałązki.

Wydawnictwo ukazało się w ramach projektu w limitowanym nakładzie 1000 egz. nierozprowadzanym komercyjnie. Są czynione starania, aby album ukazał się w normalnej dystrybucji.

 


Przejdź do paska narzędzi